Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15464168



*

nr 1546 4168


Ingrid Herrlin

(f. 1932), Sverige


Skulptur, Äpple, Keramik. Signerad. Höjd: 7 cm


Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i Båstad.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 juni 2023
kl 18:53:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/6 17:58:43 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Ingrid Herrlin

Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i Båstad.

Läs mer om Ingrid Herrlin
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingrid herrlin keramik konsthantverk skulptur svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige äpple
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr